Ekonomi

 • Kadınlar ve gençlere UPS'ten eğitim desteği

  Ara 06, 2019
  T.C. Ticaret Bakanlığı ve UPS, kadın ve genç girişimcilerin dünya ticaretine girmek için cesaret kazanmaları amacıyla geliştirilen Export Akademi Programı kapsamında bir iş birliğine imza attı.
 • Lojistikte yeni trendler

  Ara 05, 2019
  Lojistik her gün oyun değiştiren teknolojiyi kullanarak modern tedarik zinciri pazarını şekillendiren bir sektör konumunda. Uzmanlar, lojistikte söz sahibi olmak isteyen ülkelerin sektöre yatırım yapmaları ve gelişen teknolojiyi yakından takip etmeleri noktasında uyarıyor: Yarın geç olabilir.
 • “2023 hedefleri için lojistik kritik sektör”

  Ara 05, 2019
  Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için lojistik faaliyetlerin güçlendirilmesi gerektiğini belirten UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener, “Bu amaçla ihtiyaçların doğru belirlenmesi, mevzuat düzenlemelerinin sektörü destekleyici ve güçlendirici nitelikte olması çok önemli” dedi.
 • DHL, yeni ticaret yollarını Türkiye üzerinden kuracak

  Ara 05, 2019
  DHL Express, 2025 stratejisi kapsamında e-ticarete odaklandı.Türkiye de bu stratejinin önemli bir parçası olacak. Global CEO Pearson, İstanbul Havalimanı’nda 2020’de faaliyete geçecek lojistik merkezleri ile yeni ticaret yollarını Türkiye üzerinden kuracaklarını söyledi.